OKAZALE ZWYCIESTWO

W dzisiejszym meczu ligowym FC Emigranci zdecydowanie  pokonali JOS/Wgraafsmeer 5:0 (1:0). Sam mecz, który został rozegrany na sztucznym boisku w Almere , był bardzo interesującym wydarzeniem. Emigrantów, w swoim pierwszym meczu w roli grajacego-trenera poprowadził Jacek Majewski. Nasza drużyna mogła również zaprezentować się w swoich nowych strojach .

Mecz został rozegrany w niedziele o godz 14:30.

Od pierwszego gwizdka sędziego przewagę miała nasza drużyna . Obie drużyny jednak rozpoczęły dość asekuracyjnie skupiając się głównie na zabezpieczaniu dostępu do własnej bramki. Otwierające trafienie padło po indywidualnej akcji lewą stroną Zielińskiego , który wygrał pojedynek z obrońcmi  i zagrał płasko do wbiegającego Michała Gacka który zauważył nie pilnowanego Sodura . Napastnikowi pozostało tylko dopełnić formalności. Chwilę późnej mogło być już 2-0. Strzał Gajka spakowal bramkarz a dobitki z bliskiej odległości nie wykorzystał Majewski .  Do przerwy 1-0 .

W drugiej połowie rozstrzelał się  Kretkowski który na boisku pojawił się w 52′ spotkania . Napastnik Emigrantow strzelil dwa gole .Najpierw wynik na 2-0 podwyższył pieknym strzalem Majewski po asyście Kurcewicza . Na 3-0 podwyzszyl Kretkowski po indywidualnej akcji .Czwarta bramka padła łupem Bartoszewskiego , a wynik spotkania na 5-0 ustalił Kretkowski.

Drużyna Emigrantów odniosła zasłużone zwycięstwo.

FC EMIGRANCI  5-0  JOS/WGRAAFSMEER

SKŁAD: Chmura-Zieliński,Jurkschat, Gacek,Sejbuk – Gajek-Letki,Majewski,Sodur,Śmigielski- Bartoszewski  .

Zmiennicy: Szymacek ,Kretkowski,Kurcewicz,Junatowski ,Stefaniak , Koper , Wiśniewski

1-0 Sodur asysta Gacek
2-0 Majewski  asysta Kurcewicz